ZACZYNAMY SEZON 2018/19

W niedzielę 26.08.2018 roku o godzinie 11:00 w Pietrzykowicach seniorzy Nefrytu Jordanów Śląski rozpoczną zmagania w klasie A w sezonie 2018/19. Naszym rywalem będzie STS Sokół Smolec, który z uwagi na przebudowę swojego obiektu, będzie korzystał z obiektu Pumy Pietrzykowice. Co wiemy o rywalu? Z pewnością niewiele… Gdyż w naszej historii z tą drużyną spotykaliśmy się tylko 2 razy… w sezonie 2013/14 Sokół miał spore ambicje wobec awansu do klasy okręgowej, mając w swoim składzie m.in. Tomasza Rudolfa czy grającego trenera Tomasza Kozimora poległ jesienią 2013 w Jordanowie 1:0 po bramce Dawida Lecha, wiosną 2014 Sokół nie był już tak groźną ekipą w lidze, choć z nami ugrał u siebie remis 3:3 (bramki dla biało zielonych Marek Mazur x2 oraz Patryk Tapka). W poprzednim sezonie Sokół zajął 6 lokatę w A klasie w grupie I notując 11 wygranych, 4 remisy i 11 porażek, dało to 37 pkt z czego 23 zostały wywalczone na własnym terenie.

W obecnej kadrze największą „gwiazdą” naszych rywali jest Marcin Małozięć. Popularny „Hortex” ma za sobą grę w GKS Kobierzyce, Orle Sadków czy Unii Bardo w przeszłości występował na pozycjach napastnika, bądź ofensywnego pomocnika, obdarzony nienaganną techniką gracz, który prawdopodobnie teraz zajmuje miejsce w defensywie… Oprócz „Hortexa”, groźny będzie Artur Smużyński, który w rundzie wstępnej Pucharu Polski przeciwko Orłu Bukówek zapisał na swoim koncie 3 trafienia. Nie można również przejść obok osoby Sebastiana Jamnego, który swego czasu był ważnym ogniwem IV ligowego GKS Kobierzyce. Tyle o rywalu… Teraz o nas…

Jak wiadomo Nefryt w tym sezonie przeszedł gruntowną przebudowę. Na ławce trenerskiej po trzy i pół letniej przygodzie Józefa Kostka zastąpił Marcin Małecki, przed którym postawiono zadanie iście karkołomne… Odbudowy zespołu na bazie miejscowych zawodników w tym dużej rzeszy młodzieży i juniorów. Obecnie w kadrze zgłoszonej do DZPN poza Łukaszem Zborowskim (II bramkarz) pozostali zawodnicy wywodzą się z Jordanowa Śląskiego i jego okolic, także pierwsze zadanie zostało wykonane, teraz Nas wszystkich… zawodników, trenerów (mamy I grupę młodzieżową, a finalnie chcemy mieć co najmniej II), działaczy, aby utrzymać A klasę tym co mamy, bez zbędnej armii zaciężnej… Do zespołu powrócił najskuteczniejszy duet napastników Nefrytu Stanisław Ziemba i Marcin Lisowski, których wspierać w ofensywie będą Marcin Wertelecki (szczerz należy przyznać że „Łania” dawno nie miał tak dobrych recenzji po meczach kontrolnych), Artur Brzeźny i Artur Sieradzki. Dawno nie było takiego bólu głowy jeśli chodzi o obsadę środka pola, bo oprócz dwóch Arturów, akces do gry zgłaszają Paweł Ziemba (nowy kapitan zespołu) oraz Szymon Walów (15 latek, który może okazać się największym odkryciem tego sezonu), a ja cicho wierzę, że do gry o pierwszą 11 powróci Patryk Tapka. Blok defensywny opierał się będzie o dwóch doświadczonych wyjadaczy Alberta Kaczora oraz Sylwka Filasa, którzy mogą spokojnie zostać jedną z lepszych par stoperów w naszej lidze w nadchodzącym sezonie. Na bokach mamy sporo walczaków i biegaczy zaczynając od Maćka Werteleckiego, Marka Antonia, Jacka Szczęśniaka czy Kacpra Małka. Coś czuję, że to właśnie Kacper może być „czarnym koniem” do obsady boku obrony, a dodajmy, że jest to kolejny 15 latek w naszej kadrze. W bramce zaskoczenia nie ma… kolejny junior 15 letni Maciek Ziemba, który pomimo młodego wieku, na treningach pracuje bardzo ciężko, by być pewnym punktem biało zielonych w nadchodzącym sezonie. No i na koniec nieobecni… Marcin Czyż, który zmaga się z kontuzją mięśnia dwugłowego, Tomek Mirowski, który zapowiedział powrót do ekipy oraz Bartosz Sopata, który na razie nie może grać w seniorach… Nie dlatego, że brak mu umiejętności, ale dlatego, że regulaminowy wiek 15 lat osiągnie dopiero w październiku, wtedy też zapewne zadebiutuje w seniorskiej piłce.

Wszystkich sympatyków zapraszamy na to spotkanie:

SOKÓŁ SMOLEC – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI

Niedziela 26.08.2018 r godzina 11:00 boisko w PIETRZYKOWICACH.

Sędziowie:

Damasiewicz – Turkowyd, Wyleżoł