WYJAZD NA CIĘŻKI TEREN W DOMANIOWIE

Liga nie zwalnia tempa. Już w niedzielę seniorzy Nefrytu Jordanów Śląski udadzą się do Domaniowa, by w ramach III kolejki gier zmierzyć się z tamtejszym Rapidem. Jest to kolejny wymagający przeciwnik z którym o ligowe punkty nie będzie łatwo.

Po dość nieszczęśliwej porażce z Polonią Jaszowice, przyjdzie nam grać na terenie rywala dość niewygodnego, którego zawodnicy w poprzedniej rundzie zdobyli tytuł „rycerzy wiosny”, windując z 7 lokaty po jesieni na 2 pozycję na końcu rozgrywek. W obecnym sezonie gracze z Domaniowa rozegrali tylko 1 spotkanie z Kolektywem Radwanice, które przegrali 0:1. Dla obu ekip będzie to więc mecz w którym stawką jest utrzymanie się blisko zespołów z kompletem punktów.

W zespole Rapidu, należy wyróżnić Mariusza Błachańca, grającego trenera, który dyryguje linią defensywną, w bramce mamy „solidną” firmę w postaci Kamila Kutyły, który ostatnimi czasy przeżywa złote czasy, jeśli chodzi o postawę golkipera, grę w środku pola kreuje Karol Kądziołka – mały zwinny z dobrym przeglądem pola, natomiast w linii napadu wiele wiatru robi Rafał Dziembowski. Jesteśmy pewni, że nasz najbliższy rywal, będzie grał defensywnie, licząc na swoje szanse w kontrataku lub stałych fragmentach gry.

W naszej ekipie cały czas urazy wykluczają z gry Bartka Kuca i Marcina Czyża, dodatkowo dwaj gracze środka pola – Michał Krawiec i Artur Brzeźny nie wystąpią z powodów osobistych. Daje to możliwość pokazania umiejętności graczom rezerwowym. Z urlopu wakacyjnego powrócił Piotr Krężołek i ciekawie zapowiada się walka o miejsce w naszej bramce. Pomimo pechowej porażki zawodnicy Nefrytu, nie podłamali się tym faktem i zapowiadają walkę o jak najwyższe cele w tym sezonie.

Dotychczasowe spotkania, pomiędzy Rapidem, a Nefrytem obfitowały w emocje, których zapewne i tym razem nie zabraknie. Na 8 ligowych potyczek 4 razy zwyciężali biało zieloni, tyle samo zwycięstw ma drużyna z Domaniowa. Bilans bramkowy 22-21 na korzyść naszej drużyny.

Sezon 2012/13

Nefryt Jordanów Śląski – Rapid Domaniów 5:1 (A. Sieradzki x2, M. Jurasik x2, T. Mirowski)

Rapid Domaniów – Nefryt Jordanów 6:4 (Brak info)

Sezon 2013/14