PIŁKARSKA SOBOTA W JORDANOWIE !!!

Już w sobotę czeka nas kolejna porcja piłkarskich emocji, związanych z Nefrytem Jordanów Śląski. Nasi seniorzy zmierzą się na własnym terenie z rywalem, nam dobrze znanym – Olimpią Podgaj. Mecze obu zespołów zawsze obfituję w solidną porcję bramek, więc i teraz powinno paść kilka trafień.

Olimpia Podgaj, obecnie zajmuje 12 lokatę w lidze po 4 spotkaniach (mają zaległe spotkanie z Rapidem Domaniów do rozegrania). Jedyny punkt zdobyli w meczu z Orłem Pustków Wilczkowski (remis 1:1). Statystycznie rzecz ujmując w sobotę zagrają ze sobą zespoły z najlepszą ofensywą w lidze (Nefryt – 18 strzelonych bramek w 5 meczach) oraz najsłabsza defensywa (Olimpia – 12 bramek straconych w 4 spotkaniach). Największą „gwiazdą” Podgaju jest lewonożny Radosław Grzywniak, szybki, dobry technicznie, ze świetnym uderzeniem zawodnik, to prawdziwa „perełka” w ekipie Olimpii. Na niego należy zwrócić uwagę, bo chwila nieuwagi może nas kosztować bardzo drogo… Wszyscy pamiętamy spotkanie kończące jesienną rundę, ubiegłego sezonu, gdy za sprawą „Radzia” straciliśmy 2 gole i 60 minut graliśmy 1 mniej (po czerwonej kartce dla Bartka Kuca), ale Podgaj to nie tylko Radek… w linii defensywnej mamy jednego z najlepszych obrońców naszej ligi Łukasza Wójcikiewicza, a w środku pola walory techniczne i dobry przegląd gry może zaprezentować Mariusz Misiewicz. Tej trójce powinniśmy się przyjrzeć szczególnie… Gdzie Olimpia będzie najgroźniejsza? Zdecydowanie rzuty wolne sprzed naszego pola karnego oraz prostopadłe piłki na Radka, który będzie chciał wykorzystać swoją szybkość.

W naszych szeregach pełna mobilizacja, z kontuzjami uporali się Marcin Czyż i Bartosz Kuc, prawdę mówiąc trener Józef Kostek ma niesamowity ból głowy jak zestawić naszą linię defensywną, bo mamy kilku graczy defensywnych w dobrej dyspozycji… Z wyjazdu służbowego powrócił Mateusz Rusin, który wzmocni rywalizację w środku pola. Jeśli chodzi o braki kadrowe to na pewno w kadrze nie pojawi się Piotrek Krężołek, którego zatrzymają obowiązki służbowe, natomiast Szymon Walczak i Maciej Wertelecki są przewidywani do występu w drużynie juniorów. Ile minut? Trener zadecyduje w dniu jutrzejszym.

Mając w pamięci ubiegłoroczną potyczkę obu zespołów, nikt nie zamierza Olimpii zlekceważyć, bo może nas to kosztować stratę punktów. Musimy zagrać konsekwentnie w defensywie, kreatywnie w linii pomocy i skutecznie w ofensywie. Chłopaki w tym sezonie w Jordanowie jeszcze nie zachwyciliśmy, teraz jest dobra pora na zmianę tego stanu rzeczy.

Mecz poprowadzi trójka sędziowska: A. Mazgaj (główny), Balcerzak (asystent I), Brożyna (asystent II)

W ostatnich 8 spotkaniach ligowych pomiędzy obiema ekipami, lepszy bilans mają biało zieloni, którzy 6 razy wygrali, 2 razy zremisowali i nie doznali żadnej porażki – bramki 39:18 dla Nefrytu.

Sezon 2015/16 A klasa

Nefryt Jordanów Śląski – Olimpia Podgaj 3:3 (M. Lisowski, A. Brzeźny, samobójcza)

Olimpia Podgaj – Nefryt Jordanów Śląski 0:2 (D. Lech, P. Tapka)

Sezon 2014/15 A klasa

Nefryt Jordanów Śląski – Olimpia Podgaj 6:3 (brak info)

Olimpia Podgaj – Nefryt Jordanów Śląski 2:4 (brak info)

Sezon 2008/09 A klasa

Nefryt Jordanów Śląski – Olimpia Podgaj 8:4 (brak info)

Olimpia Podgaj – Nefryt Jordanów Śląski 0:7 (brak info)

Sezon 2007/08 A klasa

Nefryt Jordanów Śląski – Olimpia Podgaj 6:3 (brak info)

Olimpia Podgaj – Nefryt Jordanów Śląski 3:3 (brak info)

VI KOLEJKA A KLASY SENIORÓW

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – OLIMPIA PODGAJ

SOBOTA GODZINA 16:00 – 24.09.2016, Boisko w Jordanowie Śląskim

5 godzin wcześniej, na boisku w Jordanowie Śląskim mecz rozpoczną juniorzy starsi, a ich przeciwnikiem będzie zespół stawiany w roli kandydata do awansu – Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Czy drużyna trenera Krzysztofa Jasika sprawi niespodziankę i urwie punkty faworytowi rozgrywek? Stać ich na to…

III KOLEJKA LIGI TERENOWEJ JUNIRÓW STARSZYCH

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – KS BYSTRZYCA KĄTY WROCŁAWSKIE

SOBOTA GODZINA 11:00 – 24.09.2016, Boisko w Jordanowie Śląskim

Również o 11 w sobotę III kolejkę rozegrają nasi trampkarze, którzy udadzą się do Bogdaszowic (gmina Kąty Wrocławskie). Podopieczni trenera Alberta Kaczora będą chcieli zatrzeć złe wrażenie po ubiegłotygodniowej porażce z GKS-em Kobierzyce 0:3. Wierzymy, że nasi młodzi adepci przywiozą z wyjazdu zdobycz punktową, a do sukcesu powinien ich poprowadzić wyróżniający się Szymon Walów.

III KOLEJKA LIGI TERENOWEJ TRAMPKARZY STARSZYCH

AMBROZJA BOGDASZOWICE – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI