NA INAUGURACJĘ JEDZIEMY DO STAREGO ŚLESZOWA

Już w najbliższą niedzielę zespół seniorów Nefrytu Jordanów Ślaski rozpocznie zmagania we wrocławskiej klasie A. Podopieczni trenera Józefa Kostka, wybiorą się do Starego Śleszowa, by zmierzyć się z tamtejszym LKS-em, a ciekawostką tego spotkania będzie pierwsze oficjalne spotkanie drużyn seniorów na nowym obiekcie w Starym Śleszowie.

Nasz niedzielny rywal w sezonie 2014/15 występował w IV lidze dolnośląskiej (6 miejsce). Niestety w sezonie 2015/16 LKS nie wystartował w rozgrywkach ligowych z powodu problemów finansowych i organizacyjnych, co było równoznaczne z dwupoziomową degradacją z IV ligi do klasy A. Z poprzedniego składu, który zdobył Puchar Polski na szczeblu Dolnego Śląska (2011/12), czy wywalczył awans i grał na poziomie IV ligi nie pozostał, żaden ślad... Obecna kadra, klubu składa się z osób mieszkających na terenie Śleszowa i okolic. Nowy zarząd postanowił oprzeć drużynę seniorów na bazie swoich wychowanków - głównie zawodników, którzy ukończyli wiek juniora. Prawdopodobnie będzie to najmłodszy zespół naszej ligi. Stary Śleszów nigdy nam nie "leżał", a ostatnie dwie ligowe potyczki, choć było to dawno zakończyły się naszymi porażkami odpowiednio 2:6 w Śleszowie (12.09.2010) oraz 2:4 w Jordanowie Śląskim (10.04.2011).

Jeśli chodzi o naszą drużynę to już teraz, wiemy, że do Starego Śleszowa udamy się osłabieni personalnie. Na urlopy wakacyjne wyjechali Piotr Krężołek i Maciej Wertelecki, z kolei Mateusz Rusin cały czas przebywa w Norwegii w celach służbowych. Pozostali zawodnicy zgłaszają swoją gotowość do walki o ligowe pkt. Frekwencja na treningach jest bardzo wysoka, co wskazuje na zażartą walkę o miejsce w pierwszej jedenastce.

LKS STARY ŚLESZÓW - NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI

21.08.2016 r. Godzina 17:00 boisko w Starym Śleszowie

Pozostałe pary I kolejki gier:

Świteź Wiązów - WKS Wierzbice 20.08 - 17:00

Szaluna Zębice - Foto Higiena II Osiek 21.08 - 21:00