CZY NEFRYT PODBIJE GALAKTYKĘ???

Już jutro kolejne starcie naszych seniorów. Tym razem Jordanów Śląski odwiedzi zespół Galakticos Solna. Nasi najbliżsi rywale przed sezonem zgłaszali aspiracje do awansu do ligi okręgowej. Po ubiegłotygodniowej porażce z Kolektywem Radwanice, zawodnicy trenera Białobrzeskiego, na pewno przyjadą do Jordanowa z myślą o wygranej.

Ubiegłej zimy Galakticos dokonał solidnych wzmocnień, co pozwoliło utrzymać się w lidze, latem działacze i trener Białobrzeski dokonali kolejnych wzmocnień i w tym sezonie mieli rozdawać karty, w dwóch pierwszych kolejkach wszystko szło zgodnie z planem, jednak tydzień temu dobre humory w Solnej popsuł Kolektyw Radwanice, który wygrał w Solnej 2:0. W drużynie z gminy Kobierzyce należy zwrócić uwagę na braci Tomka i Łukasza Białych, którzy w pojedynkę potrafią rozmontować defensywę przeciwnika. Przeglądając skład Galaktycznych nie można pominąć również, dwóch doświadczonych zawodników Piotrka Marka i Piotrka Burego, obaj zazwyczaj występują w formacji defensywnej. Gdybym mógł zabrać jednego zawodnika drużynie przeciwnej to właśnie Piotrka Burego. Dlaczego? Porządna firma jak na ten poziom rozgrywek, inteligencja boiskowa oraz nienaganna gra lewą nogą, dodatkowo człowiek, który potrafi zrobić niesamowitą atmosferę w szatni. Tyle o zawodnikach, bo największą gwiazdą Galaktycznych jest ich trener Marcin Bialobrzeski. To on poukładał „klocki” w zimie i ze spokojem utrzymał Solną w A klasie, a przypomnijmy pozycję wyjściową miał nieciekawą (9 pkt straty do bezpiecznego miejsca), pomimo młodego wieku (31 lat) to ma już w swoim trenerski CV m.in. asystenturę w IV ligowym GKS-ie Kobierzyce. Solna z pewnością przyjedzie grać w piłkę, więc zapowiada się ciekawe widowisko.

Co u nas? Same pozytywy… Do treningów powoli wraca Bartek Kuc, jednak jutro nie wystąpi… Kamil Wsułek przebywa wakacjach… Pozostali zawodnicy są gotowi do walki o 3 pkt. Ja osobiście jestem ciekaw kogo trener wystawi na prawej obronie… czy będzie to niezniszczalny terminator T-1000 Marcin Czyż, czy też serce trenera zaskarbił sobie młodszy model terminatora T-2000 Marek Antoń? Na daną chwilę to jest pozycja na której mamy dwóch równorzędnych zawodników. Jeśli zagramy tak jak w Domaniowie to 3 pkt zostaną w Jordanowie… Zapraszamy już jutro na godzinę 11:00. Czy nasi zawodnicy będą mogli zaśpiewać piosenkę zespołu Akcent "Przez Twe oczy zielone???

W dotychczasowych ligowych pojedynkach nieco lepsi są Biało - Zieloni - 4 wygrane, 1 remis, i 3 zwycięstwa Solnej, Bilans bramek 20:14 na korzyć Nefrytu.

Sezon 2011/12

Nefryt Jordanów Śląski - Galakticos Solna 3:1 (M.Lisowski, J.Demski, R.Gabryś)

Galakticos Solna - Nefryt Jordanów Śląski 3:1 (J.Demski)

Sezon 2013/14

Galakticos Solna - Nefryt Jordanów Śląski 3:1 (S.Ziemba)

Nefryt Jordanów Śląski - Galakticos Solna 0:4

Sezon 2014/15

Galakticos Solna - Nefryt Jordanów Śląski 0:4 (Brak info?)

Nefryt Jordanów Śląski - Galakticos Solna 1:1 (M.Lisowski)

Sezon 2015/16

Nefryt Jordanów Śląski - Galakticos Solna 7:1 (M.Lisowski x3, A.Brzeźny x2, P.Zgrys x2)

Galakticos Solna - Nefryt Jordanów Śląski 1:3 (Marcin Wertelecki, samobójcza, M.Lisowski)