BŁĘKITNI PUSTKÓW WILCZKOWSKI W PUCHARZE POLSKI

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy naszego rywala w 1/32 Pucharu Polski. Będzie nim dobrze nam znana ekipa KS Błękitni Pustków Wilczkowski, która obecnie występuje we wrocławskiej klasie B (grupa VII). Po dwóch pierwszych kolejkach Błękitni mają komplet 6 pkt wygrywając odpowiednio z Polonią II Bielany Wr 4:2 oraz Tarantem Krzyżowice 6:2. W rundzie wstępnej podopieczni trenera Marcina Osieckiego sprawili sporą niespodziankę w gminnych derbach, odprawiając z kwitkiem WKS Wierzbice (4:3), który jest typowany w gronie murowanych kandydatów do awansu do klasy okręgowej. Jak wiadomo derby i mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami, tak też było w tym spotkaniu o czym świadczy 7 goli oraz 3 automatyczne wykluczenia (bójka zawodników). Na kogo warto zwrócić uwagę? Zdecydowanie na „starych wyjadaczy” – grającego trenera Marcina Osieckiego, który ma za sobą występy w III lidze, dysponującego dobrym dryblingiem i uderzeniem, z kolei Łukasz Legodziński, to typowy lis pola karnego, zamieniający większość okazji w zdobycz bramkową, kto wie, jak potoczyłaby się jego przygoda z piłką, gdy nie doznał urazu kolana. W defensywie rządzą Paweł Galik i Michał Krawczyk, tyle że ten drugi wraz z Dominikiem Byrą, który jest motorem napędowym linii pomocy, będą musieli obejrzeć zawody z trybun za czerwone kartki ze spotkania z Wierzbicami. Do tej pory w oficjalnym spotkaniu nie spotkaliśmy się jeszcze z drużyną Błękitnych Pustków Wiczkowski, choć z większością zawodników rywalizowaliśmy w potyczkach z zawieszonym zespołem Orła Pustków Wilczkowski. Zapowiadają się bardzo ciekawe i zacięte zawody, dlatego już teraz zapraszamy na to spotkanie.

1/32 PUCHARU POLSKI OKRĘGU WROCŁAWSKIEGO

BŁĘKITNI PUSTKOW WILCZKOWSKI – NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI